Foote Fellows (CoEFF) 2017-2018

Name Department Academic Level
Edelson, Helen Frances Comp Engr. – Software Option Senior
Achille, Sterlie Etienne Biomedical Engr. – Mechanical Senior
Baillie, Vanessa Christina Biomedical Engr. – Mechanical Senior
Barhydt, Frederick Drew Biomedical Engr. – Mechanical Senior
Bigio, Briana Sarene Biomed Engr/Biomaterial&Tissue Senior
Black, Jennifer Environmental Engineering Senior
Bryan, Danielle Alanna Mechanical Engineering Senior
Butler, Asante Cortez Industrial Engineering Junior
Coogan, Danielle Elizabeth Mechanical Engineering Senior
Etingen, Fred Biomedical Engr. – Premed Senior
Furtney, Isaac Thomas Comp Engr. – Software Option Senior
Garland, Zachary Thomas Mechanical Engineering Senior
Generato, Earl Sentina Biomedical Engr. – Premed Senior
Graham, John Solomon Biomedical Engr. – Premed Senior
Grieb, Gavin Lee Biomedical Engr. – Premed Senior
Hamann, Mitchell Thomas Mechanical Engineering Senior
Homovec, Chase Industrial Engineering Senior
Hume, Shayna Alyse Aerospace Engineering – BSASE Senior
Ibarra, Bryan Biomedical Engr. – Premed Senior
Jones, Ellery Jensen Biomed Engr/Biomaterial&Tissue Senior
Minasola, Niko Anthony Aerospace Engineering – BSASE Senior
Mulvihill, Isabel Heidenry Biomed Engr/Biomaterial&Tissue Senior
Pape, Marie Jacqueline Mechanical Engineering Senior
Puri, Simarjeet Biomedical Engr. – Premed Senior
Reda, Joseph William Biomed Engr/Biomaterial&Tissue Senior
Samuels, Ryan Logan Aerospace Engineering – BSASE Senior
Stahl, Isabella Ruggero Architectural Engineering Junior
Acosta Quiros, German Aerospace Engineering – BSASE Junior
Cazzaniga, Daniel Alexander Industrial Engineering Senior
Cooke, Gregory James Aerospace Engr. Conc-BSME Junior
Dale, Richard Mark Anthony Mechanical Engineering Senior
Fernandes Da Silva, Bruna Victoria Industrial Engineering Junior
Gatlin, Cory Marcell Mechanical Engineering Junior
Hallums, Ryann Elizabeth Aerospace Engineering – BSASE Junior
Hartman, Nicholas Richard Architectural Engineering Junior
Hill, Jordan Lamar Biomed Engr/Biomaterial&Tissue Senior
Karpathy, Nicholas Sinclair Civil Engineering Senior
Lease, Truman Richard Mechanical Engineering Senior
Mendez, Matthew Alexander Industrial Engineering Junior
Narasimhan, Swati Mechanical Engineering Senior
Nattoo, Crystal Alicia Electrical Engineering Junior
Overzat, Benjamin James Audio Engineering Junior
Pelisek, Nicholas James Civil Engineering Senior
Pochi, Shuvambharathy Subbarayan Mechanical Engineering Senior
Poole, Cecelia Patrice Biomedical Engr. – Electrical Junior
Sackman, Elliot Karmel Aerospace Engr. Conc-BSME Senior
Sirak, Aaren James Mechanical Engineering Junior
Siroit, Franca Architectural Engineering Senior
Socher, Raphael Barak Biomedical Engr. – Premed Senior
Strecker, Emma Nadine Comp Engr. – Software Option Junior
Translate »